• 1
    Senior Championship...
  • 1
  • 1
    Minor League...
  • 1
    Ciara Mac...
  • 1
    Amy Ring,...

Latest News

Weekly Fixtures - September 30 2016...
30/09/2016
Here are the fixtures for the coming week. Best of luck to all.        Best of luck...
read on


Weekly Fixtures - September 23 2015...
23/09/2016
Below are the fixtures for the coming week. Best of luck to all!! Ladies All-Ireland Senior Football...
read on


Niamh Collins interview in DubZone...
16/09/2016
Our very own Niamh Collins was interviewed for the latest edition of the "DubZone Newsletter".Ahead...
read on



also in the news :
08/09/2016
Lots of coverage of Friday's heroic senior championship victory in this week's Dun Laoghaire Gazette.  Click on the images below.
07/09/2016
Well done to our minor team who beat Erin Go Bragh earlier this evening by 6-5 to 0-5. That win should secure a semi-final spot for the team. Well done to the team on a fantastic campaign...
03/09/2016
Congrats to Sarah, the panel and the management team on a terrific performance last night.  Thanks also to all who came along and supported the team!Click here to view the full Role of...
05/06/2016
Congrats to Ena Brophy whose contribution to the club was recognised by Dun Laoghaire County Council in the "Celebration of Volunteering" awards. Ena has been a central and influential...

Fixtures

Saturday 01st October, 2016
Under 13 Division 1 Cup Knockout Stages
10:30 Lucan Sarsfields vs Foxrock Cabinteely A Eugene Murphy 12th Lock
Under 13 Division 3 Cup Knockout Stages
12:00 Ballyboden St Endas B vs Foxrock Cabinteely B David Murphy Cherryfield
Under 12 Group X (3 Team)
12:15 Raheny A vs Foxrock Cabinteely A Nathan Browne St Annes No 10
Sunday 02nd October, 2016
Under 14 Division 2 Shield Knockout Stages
13:00 Foxrock Cabinteely A vs Clontarf A Craig Curtis Kilboggett Park
Under 18 Division 5 Championship Knockout Stages
12:00 Foxrock Cabinteely B vs Clontarf B Reg Harbron Kilboggett Park
Under 16 Division 1 Championship Knockout Stages
16:00 Ballyboden St Endas A vs Foxrock Cabinteely A Lee Moroney Pairc Ui Mhurchu
Under 11 All County (3 Team)
12:00 Clontarf A vs Foxrock Cabinteely A TBC St Annes No 34
Under 9 South (3 Team)
10:00 Foxrock Cabinteely A vs Lucan Sarsfields TBC Kilboggett Park
Under 8 South (2 Team)
10:00 Kilmacud Crokes A vs Foxrock Cabinteely A TBC Pairc De Burca
Wednesday 05th October, 2016
Division 1 Cup Knockout Stages
20:00 Thomas Davis vs Foxrock Cabinteely Paul Flanagan TBC
Saturday 08th October, 2016
Under 12 Group X (3 Team)
13:00 Foxrock Cabinteely A vs Lucan Sarsfields Chris O Grady Kilboggett Park
Under 10 South X (2 Team)
14:00 Foxrock Cabinteely A vs Cuala A TBC Kilboggett Park
Sunday 09th October, 2016
Under 11 All County (3 Team)
12:00 Foxrock Cabinteely A vs St Oliver Plunketts Chris O Grady Kilboggett Park
Under 9 Bye Match Ups
10:00 Foxrock Cabinteely A vs St Annes TBC Kilboggett Park
Under 8 South (2 Team)
10:00 Foxrock Cabinteely A vs St Judes TBC Kilboggett Park
Saturday 15th October, 2016
Under 18 Division 1 Shield knockout stages
15:00 Foxrock Cabinteely A vs Ballyboden St Endas A David Murphy Kilboggett Park
Sunday 16th October, 2016
Adult Division 4 League
16:00 Skerries Harps vs Foxrock Cabinteely B TBC Skerries
view all fixtures here

Results

Wednesday 28th September, 2016
Division 4 Cup Knockout Stages
Ballyboden St Endas B 1 - 11 vs 0 - 9 Foxrock Cabinteely B
Monday 26th September, 2016
Under 18 Division 1 Championship Group B
Na Fianna A 4 - 13 vs 10 - 5 Foxrock Cabinteely A
Saturday 17th September, 2016
Under 18 Division 5 Championship Group A
Fingal Ravens 1 - 2 vs 1 - 10 Foxrock Cabinteely B
Under 13 Division 3 Cup Group A
Naomh Olaf 1 - 3 vs 5 - 5 Foxrock Cabinteely B
Wednesday 14th September, 2016
Division 1 Cup Knockout Stages
Foxrock Cabinteely 3 - 15 vs 3 - 5 Fingallians
Monday 12th September, 2016
Under 18 Division 1 Championship Group B
Clontarf A 3 - 14 vs 2 - 8 Foxrock Cabinteely A
Saturday 10th September, 2016
Under 13 Division 1 Cup Group A
Kilmacud Crokes A 2 - 5 vs 6 - 11 Foxrock Cabinteely A
Under 13 Division 3 Cup Group A
Foxrock Cabinteely B 2 - 6 vs 5 - 4 Beann Eadair
Under 12 Group X (3 Team)
Foxrock Cabinteely A 13 - 12 vs 7 - 7 Kilmacud Crokes A
Friday 09th September, 2016
Under 14 Division 2 Championship Group B
Ballyboden St Endas A 5 - 13 vs 3 - 6 Foxrock Cabinteely A
Wednesday 07th September, 2016
Under 18 Division 5 Championship Group A
Foxrock Cabinteely B 6 - 5 vs 0 - 5 Erin Go Bragh
Monday 05th September, 2016
Adult Division 4 League
Cuala 3 - 10 vs 1 - 11 Foxrock Cabinteely B
Under 18 Division 1 Championship Group B
Foxrock Cabinteely A 2 - 10 vs 4 - 9 Parnells
Sunday 04th September, 2016
Under 16 Division 1 Championship Group B
Foxrock Cabinteely A 8 - 19 vs 2 - 6 Erins Isle
Saturday 03rd September, 2016
Under 13 Division 1 Cup Group A
Foxrock Cabinteely A 7 - 12 vs 3 - 3 Skerries Harps
Under 13 Division 3 Cup Group A
Thomas Davis 4 - 2 vs 1 - 11 Foxrock Cabinteely B
Friday 02nd September, 2016
New Ireland Assurance Senior Championship 2016 Knockout Stages
St Brigids 2 - 9 vs 1 - 13 Foxrock Cabinteely
view all results here

PITCH DIARY